Chceš fantasy jen číst?? Ne, ty v ní chceš být!

Trpaslíci

28.04.2019 11:19

Trpaslíci obecně:

Starý národ je původem z podzemní říše. Vzhledově dorůstá výšky kolem 150 cm. Na rozdíl od hobitů však bývají robustní a vousatí. Často se u nich objevují rudé vlasy, méně často pak hnědé či černé. Jejich hlavními znaky bývá láska k obchodu, a tedy i k bohatství, odvaha, a hlavně rodové spojení. Trpaslíci se rozdělují do základních osmi rodů (podle bohů kteří jsou základem jejich kultury) rozdělující se na menší rodinné větve mezi sebou soupeřící. Velice důležité je právě příslušenství k rodině, kdy jejich příbuzní je sice neviděli nikdy, ale už jen patřit někam znamená nalézt přítele a spojence v jejich opuštěnosti ve světě.

 

Trpaslíci Staré říše:

Staré říše se počítají veškeré říše, které se drží starých tradic, které se přivezli za dob příchodu z Podsvětí. Většinou jde o přísné tradice přesně určující chování, statut jedince a případné předpoklady. Je to velice uzavřená až kastovní společnost, kdy dostat se z chudoby do bohatství je velice těžké, ale dřinou, dbaní na tradice a velkou dávkou štěstí to je možné. Většinou získáním bohatství, které pak dotyčnému pomůže v lepším vyjednávání. V případě komunikace si mnoho národů myslí, že většina příslušníků vousatého národa se chová nadřazeně, ale není tomu tak. Trpaslík se řídí pravidly vzhledu určující druhého původ a postavení, a to zná a využívá při komunikaci s nimi jen málokdo. Pokud to však udělá a má dané předpoklady mluvit z vyšší pozice, tak dokáže být příslušník Starých říší velice uctivý a chovat se jako níže postavený, neboť hierarchie je pro ně něco velice důležitého a její porušení z jeho (i druhé strany) bere za velký přestupek proti etiketě.

 

 

Trpaslíci ve městech:

Měští trpaslíci jsou sice stále velice dbalý starých tradic a osmi bohů, ale na druhou stranu chápou, že již neexistují jen mezi svými. Proto jsou shovívaví k porušování tradic a určení statusu. Snaží se od svých příbuzných chovat více společensky a v případě okolního chování pak se přizpůsobují okolí. To však ještě více z nich dělá určitou kulturu v kultuře. Na rozdíl od starých říší, kde se velice dbá na rod a to i z celého království či u některých opravdu silných rodů celého kontinentu, tak tento rod zůstává v rámci rodiny jen ve městě případně pár vztahů kousek mimo. Do trpasličích hospod většinou ostatní z ras nechodí. Má to jednoduchý důvod, neboť za vchodem hostince, kostela či jiného trpasličího veřejného místa má příchozí povinnost se přizpůsobit. Tehdy se porušování etikety rovná minimálně vyhození či v horších případech agresivního postavení rudovousých občanů.

 

Trpaslíci Agra Dorm:

Nejde jen ale o tuto severní provincii, ale například i o Hornolt Main. V těchto říších se za roky existence vytvořili velké kleště mezi chudými a bohatými, a tak bohatí se pokusily, aby lůza z obyčejného prostředí se mezi ně nedostala. Tradice se zde staly určitou obrannou strukturou, která vytvořila kasty, z nichž není možno se vymanit. Stejně tak se zde po roky vytvářela určitá xenofobie, kdy komunikace a porušování etiky může znamenat pro cizince vězení či popravu. Proto mnoho z chudých odchází hledat lepší život (většinou tajně, protože odchod bez povolení je zakázán). Jiné rasy zde nebývají, neboť jsou utiskované a vystrčené do speciálně pro ně utvořených ghett.

 

Dračí doupě Immanis Plzeň

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode