Chceš fantasy jen číst?? Ne, ty v ní chceš být!

Sněhové lesy

28.04.2019 22:01

Většina kartografů tak označuje jen nejsevernější les východně od města Golk, ale pro poutníka je to mnohem větší oblast, do níž počítá i Údolí vlků a Entí hvozd. Jde o zasněžené oblasti, kde půl roku zůstává sníh. Je velice zvláštní, že jižněji pod Entími hvozdy již funguje počasí úplně normálně a v době, kdy na jaře je zde sníh, za stromy na Rovinách svobodných již začínají růst květiny. Většina lidí věří, že za to můžou zlí duchové ogrů, hledající pomstu. Od dob jejich smrti totiž zlá aura Severního Sněhového lesa prochází dolů.

 

Entí háj se jmenuje oblast podle staré pověsti. Kdysi před dávnými časy zdežili enti -  živé stromy, které uměly mluvit. Někteří věří, že tu pastevci stromů stále někde spí a jen čekají, až přijde ta správná doba

Jak již bylo řečeno, celá oblast je si velice podobná. Ve dne cítíte, jakoby vás stále někdo pozoroval, a v noci se většinou ztratíte. Nikdo se neodvažuje, až na pár bláznů, chodit po nocích přes pláně. Pro pytláky to však může místní krajina za světla  znamenat ráj. Všude je dost zvěře, která se nebojí lovců. Důvod je jasný. Vlci. Ne však normální, ale velikosti statných bizonů. Ti ve dne loví a v noci zalézají strachy do svých jeskyní na ledové planině severně od Entího hvozdu.

Jediná dvě skřetí obydlená městečka jsou na severu Ledový háj a na jihu Ves Vyvolených. Obě nějakou souhrou okolností nebyly nikdy napadeny. Severští tvrdí, že duchové by ve stejných podmínkách zmrzli a jižní připisují tuto záchranu zázraku Velkého.

Pravdou je, že hluboko v lese se za dob Orsko-ogerských válek usídlil klan temných kudlančích mágů. Ti si vystavěli své sídlo hluboko pod zemí a zde praktikují svá kouzla. Pod vlivem jejich kouzel se narušilo počasí a bylo přivoláno několik velice nebezpečných démonů, kteří ve dne spí pod zemí a v noci loví. Je též dobré říci, že za záchranu měst vděčí místní také kudlankám, protože zakládající dva rody kdysi pomohly jednomu z kudlančích mágů, když se ztratil a umíral hlady. Za tuto velkorysost jsou kolem měst postaveny bariéry na odvracení zlých bytostí.

 

Dračí doupě Immanis Plzeň

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode