Chceš fantasy jen číst?? Ne, ty v ní chceš být!

Skřeti

28.04.2019 11:24

Skřeti obecně:

Skřetí národ je nejběžnějším národem Centrálního kontinentu. Naleznete jejich subkulturu ve většině měst (vyjímkou jsou některá elfí). Jde o malý národ vysoký kolem 140 cm, vyhublý a s inteligentníma očima. Nemají nadání na magii, ale to vynahrazují svou zručností a láskou k technice. Vlasy mívají různých barev od šedých, po blonďaté, hnědé až černé. Nemívají je husté, na rozdíl od jejich vousů, které jim rostou.

 

Klasičtí skřeti:

Malý skřetí národ je běžnou komunitou na každém rohu. Většina národů si však vypěstovala určitou schopnost je ignorovat a chodit za nimi jen, když něco potřebují. To tomuto národu silně vyhovuje a žije ve svém vlastním světě moudrosti, který si vytváří. Ve městech jde o zručné řemeslníky, knihovníky a písaře. Mnoho z nich učí na univerzitách lékařství, náboženství či historii. Přesto však nikdy nežádají díky, omluvy či cokoliv za ukřivdění. Nemívají přesně vyhraněné náboženství. Často se uchylují k Velkému či neospiritismu. Existují ale i výjimky patřící například k velospiritismu či určitým kultům stojících na spiritistické tradici.

 

Padlí skřeti:

Národ žijící na Padlém kontinentě se velice liší od jejich Centrálních příbuzných. Jde o vyhublé zbídačené tvory trpící pod ranami otrokářů již celá staletí. Díky tomu jsou skoro o deset čísel v průměru vyšší a hubená těla se stala mnohem odolnější. Láska k inteligenci u nich byla potlačena do nenávisti a touze po pomstě. Jde o zákeřná stvoření myslící si, že národy se je jen snaží využít a ublížit jim. Jen málokdy si hledají přátele, neboť čekají jen to nejlepší. Přesto někde uvnitř v nich zůstává genetická zvědavost. Milují hlavolamy a možnosti objevovat a tvořit (hodně malířství i když velice zvláštním a skoro zvráceným způsobem). Často neumí psát ani číst, ale pokud se jim dá ta možnost, jsou velice dychtivými studenty. Co se týče náboženství, tak většinou věří v Bandorga, který jim byl vnucen. Mají však sklony přecházet ke starým a temným spiritistickým božstvům, či novým kultům nabízející moc a uznání.

 

Skřetí republika:

I když existuje velká komunita všude po světě, tak existuje místo, kde stále vládnou sami sobě skřeti a jsou hlavní kulturou. Jde o velice hrdý národ milující techniku a inteligenci. Na rozdíl od jejich příbuzných dbají na slušné vychování k nim, což ve světě vytváří velice komické až problematické situace. I oblečení se velice liší. Obyčejné oblečení vyměnili za fráčky a obyčejné čepice za cylindry. Vycházkové hole bývají oblíbeným doplňkem stejně jako monokl.

 

Dračí doupě Immanis Plzeň

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode